פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:
» »

מדריך לבחירת עורך דין פשיטת רגל


זה אף פעם לא פשוט. הרגע שבו אנו מבינים כי רשימת החובות שלנו רק ממשיכה לתפוח, ושלא נוכל להחזיר את הכספים בזמן הנראה לעין.

הצעד הבא הוא הכרזה על פשיטת רגל, על כל המשתמע מכך. הבעיה היא שמדובר בהליך שאינו פשוט כלל, וכזה שרצוי שייעשה בעזרתו של עורך דין מוסמך.

במיוחד עבורכם, ניסחנו את המדריך לבחירת עורך דין פשיטת רגל.

ראשית: על שלבי פשיטת הרגל

פשיטת רגל, "חדלות הפירעון" של יחידים, היא צעד שמטרתו לרוב היא אחת: להעניק הגנה לאדם מפני נושיו, וזאת באמצעות התחלה מחדש. נכסיו של האדם, בהליך זה, יוסדרו ויחולקו בין הנושים, כך שלמעשה זוהי אחת הדרכים היחידות להעניק להם את פירעון החוב.

ברור שאין הליך פשיטת רגל אחד אשר דומה לחברו. עם זאת, ברוב המקרים ניתן להבחין במספר שלבים עיקריים:

  • בקשה לפשיטת רגל- מוגשת מטעם החייב או נושיו
  • צו כינוס נכסי החייב – ניתן על ידי בית המשפט
  • שלבי ביניים- אסיפת נושים, חקירה מטעם הכונס הרשמי, הגשת חוות דעת מטעמו ועוד
  • דיון בבקשת פשיטת הרגל – הכרזה על האדם כפושט רגל, או דחיית הבקשה
  • סיום ההליך – צו הפטר

חשיבותו של עורך דין איכותי

המפתח להצלחה בהליך פשיטת רגל הוא, כאמור, בבחירת עורך דין מקצועי הבקיא בתחום. הוא חייב להכיר את כל החוקים והתקנות עד לרמת היסוד, לדעת אילו תקדימים משפטיים היו קיימים בתחום וכן כיצד להדריך את לקוחותיו.

חשוב מאד לבדוק שאכן הוצאה לפועל הוא אחד מתחומי העיסוק העיקריים של עורך הדין, או אפילו התחום המרכזי שלו. לרוב, עורכי דין מסוג זה יוכלו לבצע את ההליך באופן פשוט יותר, ולו מכיוון שהם "שוחים" בו במקצועיות. את הבדיקה עצמה ניתן לבצע באמצעות אתר האינטרנט של עורך הדין, פרטי עסק של עו"ד במדריכי נותני השירותים או אפילו דרך בשיחה טלפונית עימו.

בין התיאוריה לפרקטיקה

כאשר באים לבחור עורך דין בתחום ההוצאה לפועל, חיוני לבדוק כי הוא אכן שולט בכל ההיבטים של התהליך. עורך דין הוא לרוב גוף ידע, המאפשר להבין בדיוק את האפשרויות העומדות מול האדם החייב. עם זאת, הוא בהחלט יכול גם לייצג את הלקוח שלו אל מול הרשויות הרלוונטיות, או אפילו הנושים עצמם.

השאיפה הברורה היא לבחור בעורך דין שיוכל להעניק את שני השירותים החשובים האלה בו זמנית. לא מספיקה בקיאות מקסימלית בהלכות פשיטת הרגל, ממש כשם שיכולת רטורית מרשימה בבית המשפט לא תסייע כאשר עורך הדין לא בקיא בחוקי יסוד בתחום. בחינת הניסיון המקצועי של עורך הדין, והפניית שאלות אליו ביחס לתפקידים שלקח בתיקים משפטיים דומים, יסייעו לדעת את התשובות לשאלות אלה.

חשיבותו של קיצור תהליכים

משלבי פשיטת הרגל אשר פורטו מעלה, ניתן להסיק כי ההליך עלול להימשך חודשים ארוכים, אם לא שנים על גבי שנים. גם כאן עורך דין מקצועי הפועל בתחום יוכל לסייע, בייחוד כאשר הוא מנוסה בהתנהלות אל מול הרשויות הרלוונטיות. כך, למשל, אחת המטרות העיקריות צריכה להיות חתירה לקבלת צו כינוס במהירות האפשרית, דבר שאינו מובן מאליו.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון