פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:

זינוק בבקשות לפשיטת רגל בימי קורונה


משבר הקורונה מוביל לא רק לפגיעה בנפש ובגוף, אלא גם לפגיעה כלכלית רבה.

על פי נתונים שפורסמו לאחרונה על ידי הממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים, ישנו זינוק מדאיג של כ – 40% במספר הבקשות לפגישת רגל בשנת 2020 לעומת השנה שעברה.

 

זינוק בבקשות לפשיטת רגל בימי קורונה

על פי הממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי, משבר הקורונה ימשיך לתת את אותותיו לא רק בשנת 2020, אלא גם בשנה הבאה כאשר אנו צפויים לראות עלייה משמעותית בכמות הבקשות אשר מגיעות לממונה להליכי חדלות פירעון.  נכון להיום, כ – 20,000 ממגישי הבקשות הם יחידים (אנשים פרטיים, עוסקים זעירים או עוסקים מורשים) וכ – 1,200 מהם הם תאגידים (חברות בע"מ) – מספרים אלה צפויים לעלות בעשרות אחוזים בשנים הקרובות.

 

על פי הממונה על הליכי חדלות פירעון במשרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי, ב – 20 השנים האחרונות אנו עדים לגידול מתמשך במספר הפונים להליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי כאשר הסיבות המרכזיות הן:

 

  • התנהלות פיננסית לא בריאה – כפי שניתן לראות בנתונים הרשמיים של הממונה על הליכי חדלות פירעון, רוב הפונים להליך הם יחידים אשר הגיעו להליך כתוצאה מהתנהלות פיננסית לא בריאה, לא מאוזנת ולא נכונה בעליל. משקי בית אשר צורכים ללא חשבון ובסופו של דבר מגיעים למצב שאין להם אפשרות לממן את הלוואות העבר אשר נלקחו למטרה זו.
  • אשראי בנקאי וחוץ בנקאי – כיום, ניתן לקחת בלחיצת כפתור אשראי בנקאי וחוץ בנקאי בקלות יחסית. הבעיה מתחילה שהאשראי נלקח ללא פרופורציה להכנסות משק הבית, העסק או התאגיד.
  • משברים כלכליים – מאז ומתמיד, משברים כלכליים פתאומיים הובילו לעליה במספר הבקשות לפשיטת רגל. משבר הקורונה הנוכחי הוא לא שונה מכל משבר עולמי אחר אשר השפיע וטרף את הקלפים עבור בעלי משפחות, עסקים ותאגידים רבים.

לסיכום, אם יש לך חובות כבדים, תיקים בהוצאה לפועל או פגיעה ממשית בהכנסות, מומלץ להתייעץ עם עו"ד פשיטות רגל בחיפה, בתל אביב או בכל מקום אחר בארץ.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון