פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:

למי מתאים להיכנס להליך פשיטת רגל


 

bankrupt-co-il2

 

פשיטת רגל היא מילה כשלעצמה נשמעת מבשרת רעות במיוחד והיא נשמעת כמו הצעה מפחידה עבור אנשים מסוימים. לצערנו, חייבים רבים לא מנצלים את היתרונות הגלומים בהליך פשיטת רגל, או שהם פשוט לא מודעים להטבות שהיא מביאה עמה. במקום זאת, הם מעדיפים להתבוסס בתוך ים החובות ולהתמודד עם שגרת יום יום המלווה באיומים והטרדות מצד הנושים, מלבד הדוחק והחנק הכלכלי.

 

פשיטת רגל אכן מותירה השפעה שלילית על דו"ח האשראי של האדם במשך שנים, היא טומנת בחובה הגבלות לתקופה מסויימת ומצריכה התמודדות והמצאת מסמכים מייגעת. אך עם זאת, זו האפשרות הטובה ביותר עבור אנשים מסוימים.

הנסיבות של כל אדם ייחודיות לעצמו. לכן, יהיה זה מאתגר להחליט מתי להגיש בקשה לכניסה להליך פשיטת רגל. 

אם בא לכם מאוד לדעת מה זה ההליך הזה, קחו לכם את הזמן ותקראו את החוק.

להלן מספר שאלות שתוכלו לשאול את עצמכם כדי להחליט אם אתם מתאימים להגיש בקשה לכניסה להליך פשיטת רגל.

  1. האם ההוצאות החודשיות שלכם עולות משמעותית על ההכנסה שלכם? אם כן, אתם מועמדים מושלמים לפשיטת רגל.

     

  2. האם אתם עדיין לא מצליחים לשלם את חובותיכם לאחר שביצעתם מכירה של רכוש כלשהו כמו המכונית האהובה עליכם או את דירת החלומות שלך, ובכל זאת קשה לכם להתמודד עם החובות?

האם פשיטת רגל תוכל לפתור את כל החובות של החייב?

באופן כללי, כמעט את כולם, למעט חובות מסויימים שהוגדרו בחוק כבלתי ניתנים להסרה.

עדיין יהיו כמה חובות שלא יהיה ניתן למחוק במסגרת ההליך כמו למשל:

חוב בגין מזונות או חוב בגין קנס על עבירת בניה ברשות מקומית, כך שאם החוב שלכם הוא מהסוג הזה, יתכן ופשיטת רגל לא תעניק לכם את ההקלות הכספיות הנדרשות.

למי לא מתאים להיכנס להליך פשיטת רגל?

אם אתה עובד באחד התפקידים הללו, ייתכן שלא תרצה להגיש בקשה לפשיטת רגל:

  • רואה חשבון
  • מתווך נדל"ן
  • רופא
  • עורך דין
  • יועץ פנסיוני

בקיצור, כמעט כל מה שמצריך רישיון עיסוק.

במקצועות הללו כמו מי שנמצא בהליך של פשיטת רגל, לא יכול לעסוק בהם. יש כאן עוול מסוים שמשפטנים בתחום וחייבים זועקים. מדוע אדם שלמשל הונה על ידי קבלן ונאלץ לאבד את כל כספו מה שהביא אותו לפשיטת רגל, צריך להיענש פעמיים? אבל זה החוק, בין אם מסכימים איתו או לא, צריך לכבדו.

בפשיטת רגל, הנכסים של החייב עשויים להימכר כדי לשלם לנושים שלו כמו למשל הבנקים או חברות כרטיסי האשראי. מותר לחייב להחזיק בכמה נכסים, בגלל שהם פטורים או בגלל שלא כדאי יהיה למכור אותם. חלק מהנכסים הפטורים כוללים בגדים, סכום מזומנים מוגבל למחיה, מוצרים ביתיים, כלים לעבודה ורכב פרטי.

לא כולם זכאים לקבל הקלות בטח לא בקלות, החייב נאלץ לעבור דרך חתחתים מייסרת ומייגעת ביחד עם עורך דין פשיטת הרגל שלו. יהיה על החייב לעבור סדרת מבחני יכולת כדי להראות שהוא אכן נמצא מתחת לממוצע ברמה קיצונית. מומלץ בחום לפני פגישה עם עו"ד, לעיין במדריך לבחירת עו"ד פשיטת רגל של עו"ד ליאור אבן עזרא.

 

במדריך מבוצעת סקירה מקיפה של כל המדדים החשובים לקראת הבחירה הזאת, שהיא כשלעצמה צעד משמעותי מאוד שאין להקל בו ראש.

בנוסף, תמצאו שם טיפים טובים שיעזרו לכם גם לחסוך כסף בהוצאות שכר הטרחה, אשר ממילא, סביר להניח לא מגיעות מכם אלא מצד ג' שרחמיו נכמרו עליכם.

שורה תחתונה

פשיטת רגל עשויה להיות אפשרות טובה עבור חייב אם יש לו יכולת מועטה כלשהי לשלם לנושים שלו על פני תקופה קצובה, אם יש לו מקור הכנסה אמין ויציב כלשהו. לאחר תקופה של שלוש עד חמש שנים, כל החוב שנותר לחייב יבוטל ואז, הוא יהיה אדם חופשי ומאושר כל כך.

מומלץ בחום לתאם פגישה עם עורך דין טוב ומנוסה שנמצא בסביבה שלכם ושנתקבלו המלצות טובות עליו, וזאת, כדי לקבל תשובות נוספות לשאלות שקשורות למידת ההתאמה שלכם בעצם הכניסה להליך.

עורך הדין יבדוק את המסמכים שלכם, ישמע אתכם, יתרשם ממצבכם ובסוף, יחליט מה הכי נכון עבורכם כדי לסלק את החובות אחת ולתמיד.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון