פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:

פשיטת רגל - עזרה נפשית


החיים הם הפכפכים ולעיתים גם אנשים שקולים מאד כלכלית עלולים להגיע למצבים קשים של פשיטת רגל. זה קורה לאנשים פרטיים וגם לבעלי עסקים שנקלעים שמגיעים למצבים שבהם הם לא יכולים להמשיך להתנהל כלכלית עקב מכלול של בעיות חמורות.

מה שעובר עלי - פירוט התחושות הקשות ואי הנעימויות שמלוות תהליך כזה

הלחץ הכלכלי מוביל לתרחישים בעייתיים ברבדים רבים כמו לדוגמה:

  • מועקה בלב, בעיות בריאותיות עקב העובדה האדם הגיע לחדלות פירעון.
  • לחצים ומתחים נפשיים הנובעים ממחשבות טורדניות.
  • פחדים הנובעים ממחשבות על מה שעלול לקרות בעתיד.
  • תסכול עצום עקב המצב הקשה שלא אחת נגרם בשל התנהלות לא נכונה של החייב, או עקב העובדה שלקוח מרכזי לא שילם את חובותיו.
  • חוסר בשעות שינה עקב הקושי להירדם ולישון באופן רצוף.
  • עקב ההתנהלות הפיננסית המורכבת נוצרים גם סדקים בזוגיות ובמשפחתיות ולא אחת הליך זה גורם לכך שבני זוג נפרדים או מתגרשים.
  • לאור כל זאת החייב חש רע ולכן מתחיל לצרוך תרופות שונות, כדי לנסות לשפר את מצבו הנפשי.

במי ניתן להיעזר

הליך פשיטת רגל הוא הליך מורכב וסבוך ולכן חייבים לבצע אותו תוך קבלת סיוע מעורך דין מומחה בנישה זו. עו"ד זה בודק כל מקרה לגופו ומשתדל לעשות כל שניתן כדי שהחייב לא יגיע למצב של פשיטת רגל. אחת הדרכים לכך היא ביצוע מהלך של הבראה שבו החייב מבצע שינויים בהתנהלות העסקית שלו, כדי שהוא יוכל לאט לאט לשלם את חובותיו.

עורך הדין מנהל משא ומתן עם הנושים ומבקש מהם להעניק הנחה ופריסה לכמה תשלומים כדי שהחייב ישלם להם את המיטב שהוא יכול, על פי האפשרויות הכספיות שלו. יש מקרים שתהליך זה צולח ויש גם מקרים אחרים שהנושים אינם מוכנים לשתף פעולה ולכן אין ברירה אלא לפנות לכונס הנכסים ולבית המשפט.

כדי להגיע למצב של סיום פשיטת רגל, ישלם החייב בשנים הראשונות כספים לבית המשפט שיחולקו על פי תוכנית הפירעון לנושים השונים, לפי החוב של כל אחד מהם. אם החייב יעמוד בכל תשלומיו ולא יצבור שוב חובות ענקיים, יאשר לו בית המשפט את סיום פשיטת רגל באמצעות צו הפטר. בדרך זו הוא אינו אמור לשלם את יתרת חובותיו והוא יכול לפתוח דף חדש בחייו.

בישראל פועלות כמה עמותות ללא מטרת רווח ששמו להן למטרה ללוות את החייבים בהליך קשה זה וזאת כדי להקל על החייב לצאת מהתסבוכת הפיננסית.

עזרה נפשית לבעלי חובות

מעבר לכך מומלץ להיעזר באנשי מקצוע כמו פסיכולוגים מהשירות הפסיכולוגי, מטפלים ואנשי מקצוע נוספים שמסוגלים לחדור לנפש וגם לרפא אותה בתהליך עקבי. אין מדובר בתהליך מהיר אלא בתהליך איטי עד שנבנה האמון בין הלקוח למטפל, לאט לאט הוא נפתח אליו, מספר לו את הדברים אשר הובילו לפשיטת הרגל, את התסכולים שלו, המאבקים בבית עם בת הזוג ועם הילדים, הנושים שלא מפסיקים לרדוף אחריו ועוד.

מדובר במועקה קשה מאד ונדרשות שיחות רבות וגם רצון עז של הלקוח להתגבר על מה שקרה ולהתחיל דרך חדשה.

חשוב לדעת שאתה לא לבד ואתה לא האדם הראשון שקרה לו תרחיש כזה

תמיכה נפשית היא נדבך מהותי בהליך פשיטת רגל. כיוון שהמצבים הלא נעימים האלו קורים לאנשים רבים חשוב שכל אחד מהם יידע שהוא לא לבד והפתרון הוא להיעזר באנשי מקצוע מעולים שיסייעו לו לאורך כל הדרך. כאשר יש כימיה טובה עם הפסיכולוג, יש סיכויים להטבה.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון