פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:

בחירת עורך דין הוצאה לפועל


הוצאה לפועל היא הליך אשר מאפשר לגשר בין פערים כלכליים אשר נוצרו בין שני צדדים - חייב ונישום (אדם אשר לו חייבים כספים). בעזרת עורך דין הוצאה לפועל, יש סיכוי טוב יותר שאתה, לא משנה באיזה צד תהיה, תוכל לסיים את ההליך הזה בצורה שתתאים לך.

מהו הליך הוצאה לפועל?

בגדול, הוצאה לפועל היא לשכה משפטית לכל דבר, ערכאה אשר יש בכוחה כדי להכריע בסכסוך כספי וליישב אותו - אך רק מבחינת קיום הדברים בפועל. זו הסיבה מדוע הלשכה הזו זכתה לשם כזה: היא זו אשר חותרת להוציא לפועל מצבים 'תקועים', כלומר - לפתור מחלוקות כספיות בין שני צדדים ולהגיע למצב בו שני הצדדים יחסית מרוצים מהמצב.

מתי מגיעים למצב של הוצאה לפועל? אדם אשר חייב כספים לאדם אחר (או למספר אנשים) יכול בעצמו להגיש בקשה לפתיחת הליך כזה, באמצעות עורך דין הוצאה לפועל. נישום, אשר זכאי לקבל את הכסף שחייב לו אדם אחר, יכול גם הוא להגיש בקשה כזו, גם כן באמצעות עורך דין. האפשרות השנייה היא הנפוצה יותר בדרך כלל.

ההימצאות של עורך דין הוצאה לפועל במקרים כאלו נחשבת לחיונית ביותר, משום שהיא מאפשרת לכל אחד מהצדדים לנהוג בצורה השקולה והנכונה ביותר. זו למעשה הדרך לדאוג לכך שההליך יסתיים בצורה טובה.

המשך קריאה על הוצאה לפועל

כיצד מתנהל הליך של הוצאה לפועל?

הנקודה הראשונה, שממנה למעשה יוצא אל הפועל הליך כזה, היא כמובן קיומם של חובות כספיים. החובות הללו מביאים במקרים רבים את הצדדים המעורבים למסקנה לפיה לא ניתן לפתור את המצב בדרך הרגילה. כאשר המסקנה היא כזו, נעשית פנייה אל ראש לשכת ההוצאה לפועל באזור המגורים של הפונה.

שני הצדדים ייוצגו לרוב על ידי עורך דין הוצאה לפועל (לא חובה אך רצוי, כאמור) וישטחו את טענותיהם. מצד אחד יאמר החייב מהו מצבו הכלכלי ומהי הסיבה לכך שהוא נמצא בחובות כפי הנישום. הנישום או הנושים יסבירו לראש הלשכה מהו מצבם הכלכלי ומדוע חיוני כל כך שיקבלו את כספם.

חשוב לציין כי ישנה כאן דילמה לא קטנה שעומדת בפני ראש ההוצאה לפועל: מצד אחד, ברור שהנישום חייב לקבל את כספו. אם מדובר בהליך עסקי כשר למהדרין, הרי שהכסף או הסחורה בהם נידון המקרה, שייכים לו על פי זכויות הקניין. מצד שני, ראש ההוצל"פ יודע כי נקיטת צעדים קשים נגד החייב עלולה להביא אותו למצב גרוע עוד יותר מזה שהיה בו.

מה על הצדדים לעשות כדי לעבור את ההליך בהצלחה?

כאשר מדובר בנישום, עורך דין הוצאה לפועל לרוב ינסה להוכיח כי הצד השני אינו פועל בתום לב, כלומר: שהוא אינו משלם את חובו או משלים את התחייבויותיו משום שהוא אינו רוצה, ולא משום שהוא לא יכול. אם אכן יוכח כך, הוא יחויב לשלם את החוב מייד, או שיינקטו נגדו הליכים משפטים, עד כדי מאסר בפועל וקנסות גבוהים.

החייב צריך לטעון בעזרת עורך דין הוצאה לפועל כי הוא פשוט לא יכול לשלם. במקרה כזה, יכול להיות שההליך ישונה, ויהפוך להיות פשיטת רגל. בהליך של פשיטת רגל אדם פרטי יטען כי הוא פשוט לא יכול לעמוד בכל תשלום שהוא. במקרים של פשיטת רגל חברה בע"מ יכולה לטעון כך גם כן. בשני המקרים, הרצון הוא לנקות את השולחן ולהתחיל מחדש.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון