פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:

הוצאה לפועל בישראל


צמד המילים המפחידות ביותר עבור אדם פרטי או בעל חברה הנמצא בקשיים כלכליים הוא הוצאה לפועל. הוצאה לפועל בישראל, כשמה כן היא – מוציאה לפועל פסקי דין או מסמכים שמבטיחים לאדם מסוים סכום כספי מסוים מגורם אחר.

ברוב המקרים, כאשר ההוצאה לפועל נכנסת לתמונה, מדובר במצבים בהם בעל החוב לא מסוגל או לא מוכן לשלם את חובו, עובר הליך פשיטת רגל או מצב לא נעים אחר שבגללו הוא לא משלם חובות כספיים כבדים. הצד שצריך לקבל את הכסף, זה שההוצאה לפועל בעצם עובדת להשגת זכויותיו, נקרא נושה.

איך עובדת הוצאה לפועל בישראל

בדרך כלל, אם מגיע מצב של פשיטת רגל אדם פרטי או פשיטת רגל חברה בע"מ, זה לא בגלל שלחייב יש את הכסף והוא פשוט לא מעוניין לשלם אותו, זה בגלל שאין לו את הכסף הזה. אז איך בעצם דואגת הוצאה לפועל בישראל להשיג את הכסף הזה עבור הנושה מאדם או חברה שלא מסוגלים לשלם אותו?

ראשית, במצב של הליכי פשיטת רגל והתערבות של ההוצאה לפועל, צריך הנושה להבין שאת הכסף הוא לא יקבל מהיום למחר. מדובר בתהליך ארוך מאוד שבו ידאגו הרשויות מצד אחד לתשלום החוב עד סופו, ומצד שני לשמירה על זכויות בסיסיות של החייב, על מנת לא לפגוע בצורה דרסטית ובלתי הפיכה בחייב ובמשפחתו.

בידי הוצאה לפועל בישראל ישנם מספר כלים להבטיח שתשלום החוב יתבצע. ההוצאה לפועל יכולה לזמן את החייב למשרדיה לצורך בירור, להטיל עליו צו עיכוב יציאה מהארץ ובמקרים קיצוניים אפילו להוציא צווי מעצר.

להוצאה לפעול יש למעשה פרק זמן הקבוע בחוק אשר עד אליו צריך החייב לשלם את חובו. על מנת לדאוג שהתשלום יתבצע, רשאית ההוצאה לפועל לעקל נכסים של החייב, מכל סוג שהוא, מלבד הנכסים הבסיסיים המאפשרים מחיה ברמה בסיסית לחייב ולמשפחתו.

התמודדות עם ההוצאה לפועל בישראל

בסופו של דבר, נדמה מהצד שההתמודדות עם ההוצאה לפועל היא לא ממש מסובכת: הצד החייב פשוט צריך לא להתנגד ולתת לאנשי המשרד לעשות את עבודתם ועם כל הקושי, להשתמש בנכסיו לשם סגירת החוב. הנושה בכלל לא צריך לעשות דבר ורק להמתין לכסף.

בפועל ההתמודדות מול ההוצאה לפועל אינה פשוטה, לא מבחינה מנטאלית ולא מבחינה טכנית. דרך ההתמודדות החכמה ביותר היא פניה לשירותיו של עורך דין הוצאה לפועל, ומסירה של כל התהליך והסידורים הנלווים בו לידיו. עורך דין בתחום יחסוך מהמעורבים בדבר כאב ראש וטרחה וימנע טעויות שעלולות לעלות בהמשך ביוקר.

בסופו של דבר, אנחנו מדברים על הוצאה לפועל בישראל – כולנו מכירים את הבירוקרטיה המייגעת במוסדות הממשלתיים בארץ, ואת זה שלפעמים אי ידיעה או בלבול במהלך הדרך עלולים להוביל להארכת התהליך, פגיעה בו או עיכובו. עורך דין יידע להביא אותך לסוף התהליך על הצד הטוב ביותר וימנע עוגמת נפש נוספת בתהליך הלא פשוט הזה.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון