פורטל פשיטת רגל
הנך נמצא כאן:

עיקול חשבון בנק בהליך פשיטת רגל


מתי אפשר לעקל חשבון בנק?

עיקול חשבון בנק של אדם מתבצע בכפוף לחוק ההוצאה לפועל. הטלת העיקול מתאפשרת כאשר החייב נושא בחוב שלא נפרע. התהליך מתחיל בפנייה של הנושה אל רשויות ההוצאה לפועל במטרה לנקוט בהליכים כנגד החייב. העיקול מתבצע במטרה לכפות על החייב להסדיר את החוב. העיקול יוסר מחשבון הבנק רק לאחר הסדרת החוב.

חשוב לציין כי לא כל אדם או גוף כלכלי יוכלו להטיל עיקול על חשבון הבנק שלכם. ישנם מספר תנאים אשר בלעדיהם אי אפשר יהיה להטיל עיקול :

  • הטלת עיקול מתבצעת בכפוף להצגת פסק דין, המחאה או שטר חוב. לשכת ההוצאה לפועל לא תוכל לאשר את הטלת הסנקציות ללא הצגת מסמך כספי רלוונטי.
  • עיקול חשבון בנק מתאפשר לאחר פתיחת תיק הוצאה לפועל. החייב מקבל לביתו התראה לתשלום, אם לא יפרע את החוב בתוך הזמן המוקצב לו, ניתן להטיל עליו סנקציות ולעקל את חשבון הבנק.
  • טרם הטלת העיקול נדרש הנושה לעדכן את החייב אודות החוב ולהתריע בהתאם. אך ישנם מקרים בהם החייבים מתחמקים מקבלת דבר הדואר הרשום או מתעלמים מהודעות התשלום. במקרה כזה, מאפשר החוק הטלת סנקציות במעמד צד אחד. אי ידיעה אינה פוטרת את החייב מנשיאה באחריות לחוב.

כיצד מתבצע העיקול?

פנייה של נציגי ההוצאה לפועל אל הבנק
pointdleft
מיד כאשר מקבל הבנק את הודעת העיקול, הוא מקפיא את החשבון ולא מאפשר ביצוע פעולות
pointdleft
הבנק חייב למסור בתוך 10 ימים את פרטי החשבון של החייב
pointddown
הבנק מעביר את סכום הכסף אל ההוצאה לפועל ומשם מועבר הסכום אל הנושה
pointdleft
כ-3 חודשים לאחר הטלת העיקול רשאי החייב להשתמש בכספים שהצטברו בחשבון הבנק שלו, במטרה לפרוע את החוב ולהסיר את העיקול
pointdleft
כל סכום כסף שמופקד בחשבון הבנק המעוקל יופנה לכיסוי החוב

השלכות של עיקול החשבון

ראשית נדגיש כי הטלת העיקול אינה מאפשרת לבעל החשבון שימוש בצ'קים או כרטיס אשראי. גם משיכת כספים מהחשבון אינה מתאפשרת. הפעולה היחידה שאפשר יהיה לבצע היא הפקדת כספים אל החשבון. כל סכום כסף שיופקד אל החשבון בשלושת החודשים הללו יהיה תחת סטטוס – מעוקל.

עיקול חשבון הבנק מביא עמו סטיגמה שלילית. העיקול מכתים את הרזומה של בעל החשבון בבנק. בעתיד ייתכן כי הדבר יגביל את אפשרותו לקבל הלוואות או להנפיק כרטיסי אשראי. בכדי למנוע את אי הנעימות, הקפידו לפרוע את התשלומים בזמן ולהימנע מהטלת העיקול.

התמודדות עם עיקול החשבון – מה עושים?

על מנת לגרום לביטול העיקול עלינו:

בקשה לביטול עיקול חשבון בנק יש להגיש אל ראש ההוצאה לפועל בסניף בו מתנהל התיק. מומלץ להגיש את הבקשה וללוות את התהליך עם עורך דין בעל ניסיון בתחום.

עורכי הדין מכירים את כל הנימוקים המתאימים לכל מקרה. חשוב לציין כי כל מקרה נבחן לגופו. הסרת העיקול שלך תתבסס על נתונים אחרים בהשוואה להסרת עיקול של חבר.

נימוקים מתאימים והגשת המסמכים הדרושים במועד הנכון, מגדילים את סיכויי ההצלחה שלך בצורה משמעותית.

שתף תוכן זה עם חבריך!
פשיטת רגל
שם
דוא"ל
טלפון